II. Iskolai „Ki, Mit, Tud?”

Nagy várakozás előzte meg az immár hagyományos „Ki, Mit, Tud?”-unkat a szünet előtti napon. Meglepően sok – szinte az egész iskola – türelmetlenül várta a produkciókat. Sok „hazajárós” tanulónk is inkább a bemutatót választotta, minthogy siessen haza az iskolából. A nyitó produkció mindjárt egy – a szó szoros értelmében – nagy durranás volt, hiszen önálló beat zenekara eddig nem volt az iskolának. A Litér Kids Band: Bakos Gergő (8), torzítós elektromos gitárral, Pintér Zétény (5), dobbal és a szólista Petrik András (5) énekével és zongorajátékával nagyon feldobta a hangulatot. Fenyő Miki film címet is adó sikerszámával, a Made In Hungária indult a megmérettetés. A következő produkció a másodikosok fergeteges modern tánca volt. Kozó Hanna (2), Kondás Zsófi (2), Kaiser Jázmin (2), Tóbiás Lili (2) bemutatója azért is volt különleges, mert saját koreográfiát mutattak be, ami egy másodikos csapattól nagy teljesítmény. Nem beszélve a produkcióhoz illő fellépő dresszükről! Babai Rózsa (8) már kiforrott színpadi előadó. Az idén komolyzenei zongorajátékával kápráztatta el a közönséget. Először egy romantikus Schubert darabot adott elő, majd egy Mozart mű következett. Mivel a közönség soraiból többen számítottak fellépésére, osztálytársai egy plakáttal is készültek neki, hogy biztosítsák szeretetükről. Ez nagyon kedves gesztus volt tőlük. Mint kiderült, a délután egyik fénypontja következett. A „színpadra” lépett egy másodikos fiúcska, Ábrahám Péter (2), aki bűvészmutatványokkal kápráztatta el a közönséget. A frappáns számok annyira felizgatták a közönséget, hogy már az elején helyükről felállva próbálták követni a trükköket. A műsorvezető egészen közelről segítette a mutatványokat, de így sem látta a hihetetlen történések megoldását. A kis bűvész produkcióját vastaps fogadta. A negyedikes lányok hip-hop tánca komoly munkát mutatott. Pöttendi Imola (4), Perl Panna (4) és Molnár Debóra (4) egy olyan dinamikus koreográfiát mutatott be, amely több akrobatikus elemet is tartalmazott. A végén egy látványos gimnasztikai záró formával sarkalta nagy tapsra a közönséget.

Az idei Ki Mit Tud? fináléja az iskola összevont énekkarának, zenekarának egyik ismert dala volt, a Pillangó, ha lehetnék. A produkció különlegessége volt, hogy a dalt gyakorlatilag tanári vezetés nélkül, egyedül adták elő. Babai Rózsa (8), Bakos Gergő (8), Galambos Dani (4), Pénzes Szandra (4), Pintér Zétény (5), Pöttendi Imola (4), Sárközi Dominik (4), Zapletál Zoé (4) produkciója annyira fellelkesítette a nagylétszámú közönséget, hogy először csak énekkel, majd ritmikus vastapssal egy nagy közös iskolai produkcióval zárhattuk a bemutatókat.

Az idei Ki Mit Tud? értékelésének különlegessége volt, hogy két rangsor született.

A Zsűri döntése a következő volt:

  1. Litér Kids Band: Bakos Gergő (8), Petrik András (5), Pintér Zétény (5)
  2. Modern tánc: Kozó Hanna (2), Kondás Zsófi (2), Kaiser Jázmin (2), Tóbiás Lilien (2)
  3. Bűvész: Ábrahám Péter (2)

Meglepő módon – az idén új elemként behozott – közönségszavazat egészen más eredményt hozott:

  1. Bűvész: Ábrahám Péter (32 szavazat)
  2. Litér Kids Band: Kids Band: Bakos Gergő, Petrik András, Pintér Zétény (31 szavazat)
  3. Zongoradarabok: Babai Rózsa (30 szavazat)

Természetesen a fellépők örök emlékül oklevelet kaptak, viszont a csokik hamar elfogytak.

Minden fellépőnek nagyon gratulálunk!

[slideshow_deploy id=’4242′]