Árpád Napi Vásár

Megtartottuk hagyományos Árpád- napi vásárunkat 2023. december 11-én a Litéri Református Általános Iskolában. A rendezvény délután 14 órától 16 óráig tartott. Nagy volt a sokadalom iskolánk aulájában: kicsik és nagyok kínálták portékáikat egymásnak. Diákjaink az általuk készített gyönyörű ajándéktárgyakat, vagy a megunt, de jó állapotban lévő játékokat adták- vették. Adventi finomság is akadt bőven!

 Voltak, akik bevásárlós játékként fogták fel, voltak, akik megspórolt pénzüket költötték el, akadtak olyanok is, akik csere- beréltek. Szabó Anita néni vezetésével ügyességi játékok is voltak, a jutalom sem maradt el: mandarinért, cukorkáért, földi mogyoróért lehetett célba dobni.

A gyerekek gyakorolhatták a becslést, felismerhették az újrahasznosítás jelentőségét, ugyanakkor a vásár pénzügyi tudatosságukat is fejleszthette.   

Cikk: Faust Zita, fotók: Faust Zita és Dancs Csaba