Kirándulás a Fenyves-malomba

– beszámoló Szabó Bernadett-től

2023. december 07-én a hatodik osztály 11 lelkes tagja Veszprémbe indult Dancs Csaba bácsival, hogy megismerkedjen a Fenyves-malom működésével.

A foglalkozást a helyi egérfogó szakmunkás (Lajos/Baba/Cirmi) nyitotta meg mindenki örömére. Kézmosás után kezdődhetett a komoly munka: kürtöskalácsot készítettünk. Sajnos fáradozásunk bizonyítéka maradéktalanul elfogyott. Finom lett!

Utána bemehettünk a malomba, és egy rövid beszámolót hallhattunk a működéséről. Újra gyakorlati foglalkozás kezdődött: Lisztet őröltünk hagyományos módon, kövek között és lisztet szitáltunk. Munka közben nagyon jót beszélgettünk. Lementünk a malom alsó részébe is, ahol beindították nekünk a malmot. Elindították a két vízkereket is. Mindannyian sajnáltuk, hogy lejárt az időnk és máris indulnunk kellett haza. Mindenkinek ajánlom, ha teheti, nézze meg a malmot és vegyen részt az ott szervezett foglalkozásokon!