Dr. Nádosy Ferencné Gaál Márta tanítónőre emlékezünk

Márta tanító néni 1966-1988-ig, több mint 20 éven át volt a litéri általános iskola tanítója. Az évek során 3-4. osztályos gyermekeket tanított. A volt „Kalyos iskola” /a régi református iskola/ tantermének falai, udvara volt tanítói életének meghatározó helyszíne.

Gyakran hangzott fel vidám énekszó körülötte, néhány évig énekórákat is tartott, sőt délutáni napközis foglalkozásokat. Munkáját becsülettel végezte. Szerette a természetet, szívesen kirándult a gyermekekkel a falu környékén.

A hozzá járó, ma már  felnőtt diákok, szeretettel és tisztelettel emlékeznek rá. A sors érdekessége, megérte, hogy egyik volt tanítványa, mint ifjú tanító, dolgozhatott is vele. Ő most az iskola igazgatóhelyettese.

Amíg Litéren élt, sokan tartották vele  a személyes kapcsolatot. A 2010-es évek elején költözött Albertirsára, Ferenc fia és unokái közelébe. Betegsége egyre súlyosabbá vált, és ez év tavaszán, május 14-én elhunyt. Albertirsán az evangélikus temetőben helyezik örök nyugalomra.

Emlékét szeretettel megőrizzük!