Falmászás a Sport43 program keretében

Iskolánk 18 tanulójával vettünk részt a veszprémi Liget Boulder mászóteremben egy kétórás programon a Sport43 szervezésében. A program egy rövid kis sporttörténeti áttekintéssel kezdődött, a hegymászástól az Olimpiai sportágig. A program során Strommer László volt a házigazdánk és edzőnk, segítőnk. A gyakorlati foglalkozást megelőzte egy elméleti képzés, ahol balesetvédelmi tudnivalók és a biztonságos mászást segítő tanácsokat kaptunk.

A gyakorlati rész egy alapos bemelegítéssel kezdődött, majd jöhetett a mászás az 5 különböző erősségű pályán. Mindannyian nagyon élveztük a mászást, mindenki egyre magabiztosabban jutott fel a csúcsra és ha nem sikerült egy pálya újra és újra nekirugaszkodtunk. A közel 1,5 órás mászás minden izomcsoportot igénybe vett, kellemesen elfáradtunk!

Jó élményekkel hagytuk el a termet, szívesen visszajönnénk még ide! Köszönjük Strommer Lászlónak a felejthetetlen élményt és hogy vigyázott ránk a mászások alatt!

Reméljük tavasszal újra találkozunk!

Ui.: másnap a résztvevők erőteljes izomlázról számoltak be, tehát volt izommunka!

Spengler András testnevelő tanár