Felelős állattartásra nevelés

21 felső tagozatos diákunk indult 2023. szeptember 21-én Veszprém felé, hogy 2 szervezet munkáját megismerhesse: a menhelyként üzemelő Állatvédő Egyesület, illetve az ebrendészeti feladatokat ellátó Olt-alom Állatvédő Egyesületét. Mindkét helyen leadott, vagy elhagyott kutyákkal és cicákkal találkoztunk, akiket szülői felügyelettel sétálni is lehet vinni. Az állatok izgatottak voltak, reméljük, hogy sikerült a szívekben elültetni új érzéseket: szeretetet, s vágyat a gondoskodásra, amely kitartóbb odaadást igényel  egy spontán elhatározásnál, hogy valaki állatot szeretne. Mindkét egyesület képviselője arra bíztatta a látogató diákokat, hogy ha kisállatot tartanának, akkor ne tenyészetekből, vagy szaporításokból válasszanak, hanem ezekről a gyűjtő helyekről. 

A Jane Goodall által elindított nemzetközi Roots and Shoots mozgalomban várjuk szülők és gyerekek ötleteit, hogy milyen projektet tervezzünk és valósítsunk meg állatok védelmével kapcsolatban!

Bán Helga (Ökoiskola)