„Frühlingsspaß” német nyelvű vers- és prózamondó verseny Balatonfüreden

2023. április 5-én 2 tanulóval /Szabó Bernadett (5. osztály) és Márta Emese (6. osztály)/ vettünk részt a Balatonfüredi Református Általános Iskola által szervezett Frühlingsspaß című német nyelvű vers- és prózamondó versenyen. A megnyitó után a balatonfüredi iskola német színjátszó csoportjának előadását tekinthettük meg. Ezt követően Detti és Emese is elmondta német nyelvű bemutatkozását, meséltek a versekhez készített rajzaikról és elszavalták a kiválasztott verseket. A délután további részében Janika Braunger német önkéntes szülővárosáról készített prezentációját tekinthettük meg, majd a várva várt húsvéti kincskereső játék következett. Bár helyezést nem értünk el, de élményekben gazdagodva, sok vidám pillanatot átélve tértünk haza. Köszönöm Detti, Emese és Johanna (Johanna sajnos lebetegedett, ezért nem tudott velünk tartani) lelkiismeretes munkáját.

Nagy Anita felkészítő tanár