Szép eredmények az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen

Iskolánk diákjai az idei tanévben is részt vettek a IX. alkalommal megrendezett honismereti tanulmányi versenyen. Az on-line vetélkedést az általános iskolák 3-7. évfolyamos tanulói részére hirdették meg a szervezők.

Az országos honismereti tanulmányi verseny 7 az 1-ben megmérettetés volt, hiszen a gyerekek hét témakörben (magyar irodalom, történelem, földrajz, környezetismeret, néphagyományok, hungarikumok és feltalálók) kaptak izgalmas és érdekes kérdéseket.

A tanév során négy fordulóban kellett feladatokat megoldaniuk a tanulóknak (fordulónként 15 feladat), melyeken keresztül információkhoz jutottak hazánk természeti értékeiről, hagyományainkról, történelmünkről és nemzeti értékeinkről is. A verseny feladatai az iskolai tananyag kiegészítéseként lehetőséget adott, az önálló kutatásra és ezáltal az ismeretek bővítésére is. A versenyre jelentkezők, a tanév során végig motiváltan és lelkesen dolgoztak. Reméljük, hogy a feladatok sokszínűsége minden diákunk számára izgalmas élményt jelentett.

Eredményeink:

Szabó Johanna          6. osztály        országos 4. hely / megyei 4. hely,

Bertalan Anna             6. osztály        országos 4. hely / megyei 4. hely,

Homoly Alíz                6. osztály        országos 4. hely / megyei 4. hely,

Lancz Hunor               6. osztály        országos 5. hely /megyei 5. hely,

Szabó Bernadett        5. osztály        országos 7. hely / megyei 7. hely,

Glöck Lenke               6. osztály        országos 16.hely /megyei 12. hely,

Térmeg Ákos              6. osztály        országos 17. hely / megyei 13. hely,

Térmeg Sára              6. osztály        országos 20. hely / megyei14. hely.

Gratulálunk a szép teljesítményekhez!

Dancs Csaba felkészítő tanár