Kővágóörstől Badacsonyig a Kéken…

Természetjáró Csoportunk évzáró gyalogtúráját tartottuk 2024. június 8-án, mintegy 30 fő részvételével. Kővágóörsig különbusszal utaztunk, innen a mosóház érintésével Kékkútig túráztunk, ahol a kékkúti forrásnál megtöltöttük kulacsainkat, és felfrissültünk kicsit. Kékkút csodálatos falu, gyönyörködtünk a meseszép házakban, majd Salföld felé vettük az irányt, ahol a Major mellett elhaladva, a település központjában bélyegeztünk igazolófüzetünkbe. Innen hegymenet következett, hála Istennek sokat haladhattunk erdőben, és egy kis kitérőt téve megcsodáltuk a salföldi pálos monostor romjait is. Nagy levegőt vettünk, hiszen Badacsonyig 4 kilométer aszfalt következett a tűző napon, de a csapat tagjai becsülettel viselték a próbát, és végül elértük célunkat, ami pihenést, fagyit, jégkását, és egy utolsó bélyegzést jelentett igazolófüzetünkbe! Itt találkoztunk a Litéri Hagyományőrző Íjász Tanya Csapatával, akikkel közös képet is készítettünk (ők is túráztak ezen a napon), majd együtt vonatoztunk Balatonalmádiba.

A Balaton-Felvidéki Kék Túrát 2022. február 19-én kezdtük el, a mai napon bekerült az utolsó pecsét is… Pétfürdőtől Badacsonyig, közel 110 kilométeren keresztül ismerkedtünk szűkebb lakóhelyünk, a Balaton-Felvidék természeti értékeivel. Öröm volt belevágni, öröm most lezárni, de a gondolatainkban már őszre készülünk, amikor folytatjuk az utat!

Köszönettel és hálával a túravezetők: Ildikó néni, Csilla néni és Viktor bácsi 🙂