Második osztályosaink a Digitális Tudásközpontban

Február 14-én 2. osztályos diákjainkkal is ellátogattunk a Digitális Tudásközpontba, Veszprémbe. A gyerekek 3 foglalkozáson vehettek részt kisebb csoportokban: Ozobot kisrobotoknak pályát készítettek és azokat irányíthatták színkódok segítségével, tablettel  pohárnak álcázott robotokat irányítottak és közben matematikai és helyesírási feladatokat kellett megoldaniuk, majd előkerültek a legok is és a járműveket felvértezve csatába indultak. Mindhárom foglalkozás nagyon érdekes, izgalmas volt, így a másfél óra hamar eltelt és a gyerekek kérték, hogy menjünk vissza máskor is, mert látták, hogy sok izgalmas dolog van még a Digitális Tudásközpontban.

Köszönjük a szervezést és a szállításban nyújtott segítséget a szülőknek, Litér Község Önkormányzatának (Kiss László falugondnok) és a Zöldágnak (Gyenes Viktor).

Gyenes-Kotra Mónika szervező tanár