Síelés Eplényben (idén is)! :)

Iskolánk tanulói a Sport43 program szervezésében látogattak el az eplényi Síarénába, ahol a kezdők egy 70 perces oktatásban, míg a haladók egyéni síelésben vettek részt. Nagy Anita kollégámmal kísértük a gyerekeket, akik nagyon izgatottan várták az oktatást. A szervezők profin levezényelték a felszerelések kiosztását, mi pedig segítettünk az öltözködésben, ami a síelés esetében összetett feladat, amit meg kell tanulni.

Az oktatást két hölgy tartotta, akik az alapoktól építették fel az órát. Az első rész kevésbé volt izgalmas a csapatnak, de kellett ahhoz, hogy az egyszerűbb csúszásokat meg tudják csinálni. Minden feladattal egyre biztosabban ment az alap technika és az oktatás végére már egyedül síeltek enyhe lejtőn irányváltásokkal.

Mindenki nagyon élvezte a havat, jóidőt és a síelésben megélt sikereket! Amint letettük a felszereléseket már azt kérdezték, mikor jövünk legközelebb!

Kedves diákok, szülők, sílécre fel!

Spengler András