Szakmára fel! – idén is!

A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara idén kilencedik alkalommal hirdette meg a Szakmára fel! szakmaismereti vetélkedőjét. A versenyre Veszprém vármegye általános iskoláinak felső tagozatos diákjai jelentkezhettek négy fős csapatokban. Iskolánkból négy csapat indult a többfordulós megmérettetésen. Az első fordulóban a csapatoknak az általuk választott szakma képviselőjével kellett egy interjút készíteni munkahelyén, melyben a szakma szépségeit, nehézségeit, jellemző eszközeit, az előmeneteli lehetőségeket, a fontos munkamozzanatokat is be kellett mutatnia a gyerekeknek és fényképekkel illusztrálni. A litéri gyerekek választott szakmái az őstermelő, az óvónő, a tűzoltó és a rendőr voltak. A beérkezett munkákat háromtagú zsűri értékelte, s ez alapján jutott be a döntőbe a Lángoló négyes és a Csonttörők fantázianevet viselő csapataink. A döntőre szerdán került sor az Iparkamara épületében, melyre egy prezentációval készültek diákjaink és mielőtt előadták volna munkájukat egy szakmaismereti tesztet is kitöltöttek. Az eredményhirdetésre várva az Europe Direct Veszprém munkatársa EU-s kiadványokkal és játékokkal kötötte le a gyerekek figyelmét. Csapataink a 9. és az 5. helyen végeztek a versenyen. Az értékelés szerint a gyerekek összeszedett, jól érthető, érdekes, sok egyéni kérdéssel színesített, minden részletre kiterjedő, szépen illusztrált pályázatokkal készültek s vettek részt a versenyen.

A gyerekek nagyon motiváltak voltak már a versenylehetőség meghirdetésekor is, s végig aktívan dolgoztak, sok időt és energiát fektettek bele munkájukba. Öröm volt látni lelkesedésüket! Köszönöm az interjúalanyok közreműködését is, mellyel segítették a gyerekek munkájának elkészítését!

Gratulálunk minden résztvevőnek!

A csapatok tagjai:

Lángoló négyes: Bertalan Anna, Márta Emese, Putz Abigél, Szabó Johanna

Csonttörők: Lancz Hunor, Térmeg Ádám, Varga Dániel, Vincze Botond

Csivitelők: Homolya Alíz, Térmeg Sára, Térmeg Ákos, Paksa Anna

Termelős négyes: Glöckl Lenke, Demeter Szabolcs, Osváth Botond, Lőrincze Lilla,

Éliásné Biró Lilla

felkészítő tanár