Színházban jártak alsósaink

Mézga 2. – Szárnyal a kedv!

A Veszprémi Petőfi Színházba látogattunk 2024. április 24-én, mely alkalomból a Mézga 2. – Szárnyal a kedv! című előadást néztük meg. Ebben a részben is sok derűt, örömöt csaltak az előadók a nézőtérben ülő gyerekek és pedagógusok arcára.

Családi perpatvarral kezdődött a jelenet: Géza és Paula, a gyerekek vitatkoztak.  Kriszta szeretett volna nyugodtan tanulni, de mind hiába. Aladár a világűrt szerette volna felfedezni kutyájával, az okos Blökivel, azonban egy kétbalkezes kéményseprő a feje tetejére állította Mézgáék otthonát. Köbüki segítségét kérték, aki nagylelkű ajándékokat küldött, melyek  következtében végül szó szerint romba dőlt Mézgáék  lakásának egy része.

Paula születésnapját vidáman ünnepelhettük a bájos családdal együtt mi is nézők, ugyanis a darab végén minden megoldódott. A gyerekek többször is visszatapsolták a szereplőket.

Az esős idő ellenére a színháztérben felhőtlen volt jó kedv!

Köszönjük Cziráki Miklósnénak, Csilla néninek a szervezést, az iskola vezetésének és a szülőknek az anyagi támogatást!

Faust Zita